Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie

Menu

Treść strony

  • Od lewej: Krzysztof Lisiecki, p. Janusz Wrzesiński i Dawid...

"ASTRONOMICZNI" ABSOLWENCI ŁOKIETKA

25 września 2019 roku odwiedziło nas dwóch absolwentów naszego liceum Dawid Jankowski i Krzysztof Lisiecki, którzy obecnie studiują astronomię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podczas spotkania z uczniami klas pierwszych zaprezentowali referaty: "Amatorska Astrofotografia - pasja dla każdego" oraz "Chile - kraj kontrastów i zaćmień". Spotkanie miało na celu  zachęcenie pierwszoklasistów do pogłębiania wiedzy i rozwijania swoich pasji. Poniżej zamieszczamy fragmenty referatów.

"Amatorska astrofotografia - pasja dla każdego" - Dawid Jankowski
W ciągu naszego życia obserwujemy niewyobrażalną ilość obiektów niebieskich oraz zjawisk astronomicznych. Przy zastosowaniu odpowiednich metod możemy je wtedy też zobrazować. W swoim wystąpieniu przedstawię, jak należy chwytać te okazje za pomocą urządzeń służących do wykonywania zdjęć fotograficznych oraz jakich programów używać do ich obróbki. Metodą prób i błędów dojdziemy do tego, jak spełniać się w tej dziedzinie. Wystarczy tylko chcieć!
 
"Chile - kraj kontrastów i zaćmień" - Krzysztof Lisiecki
Zaćmienie Słońca to jedno z najbardziej pierwotnych i niepowtarzalnych zjawisk jakie możemy obserwować. Ostatnie miało miejsce w Chile, 2 lipca 2019 roku, gdzie udała się studencka wyprawa 'Eclipse de Sol'. Prelekcja skupia się tylko na samym zjawisku, ale porusza też tematy podróżowania po Chile, kraju kontrastów, czy zdobywania funduszy na ciekawe projekty.
 
  • "Astronomiczni" absolwenci Łokietka
  • "Astronomiczni" absolwenci Łokietka
  • "Astronomiczni" absolwenci Łokietka
  • "Astronomiczni" absolwenci Łokietka

wstecz

Licencja