Menu
Odnośniki
- Strona główna
- Profil w serwisie Facebook
- Biuletyn Informacji Publicznej
-
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
-
Ułatwienia dostępu
Ułatwienia dostępu
Treść strony
O astrobazie
Nasza astrobaza od 2011 roku pełni rolę obserwatorium astronomicznego służąc nie tylko uczniom, ale również wszystkim mieszkańcom powiatu. Działalność prowadzona w budynku ma na celu zainteresować astronomią i innymi naukami ścisłymi.
W astrobazie praca wre!
Jesień to czas intensywnych przygotowań uczniów do konkursów i olimpiad, m.in. Marta Czupajło prowadzi innowacyjne badania nad widmami gwiazd, a Valerii Maiboroda pracuje nad obserwacją i fotografią nocnego nieba.
Gwiazdy, galaktyki, ciemna materia...
W ostatnim tygodniu października 2024 roku uczniowie różnych klas liceum poszerzali swoją wiedzę z fizyki i astronomii. Tematem zajęć były galaktyki, czyli ogromne skupiska gwiazd, planet, gazu międzygwiezdnego, pyłu i ciemnej materii.
Niebo 17 października 2024
Członkowie Koła Astronomicznego zaprosili na obserwację nieba mieszkańców miasta i jego okolic. Oprócz komety na niebie zobaczyliśmy dwa inne zjawiska: przelot Starlinków G7-9, superpełnię Księżyca.
Astronomiczne sukcesy Marty Czupajło
Miło nam poinformować, że uczennica klasy Ib Marta Czupajło została laureatką 50. Wojewódzkiego Konkursu na Referat z Zakresu Astronomii i Astronautyki. W finale Konkursu Marta wygłosiła referat „Jaśniej, ciemniej, czyli moja przygoda z cefeidami".
Wiktor Borczyński w etapie okręgowym 73. Olimpiady Fizycznej
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3b Wiktor Borczyński zakwalifikował się do II etapu 73. Olimpiady Fizycznej. II etap zawodów składa się z dwóch części - teoretycznej i doświadczalnej. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!
Czy warto się uczyć? - spotkanie z naszymi absolwentami
25 września 2023 roku naszą szkołę odwiedziłli absolwenci: Maria Woźniak, Krzysztof Lisiecki, Dawid Jankowski i dr Grzegorz Nowak. Nasi goście opowiedzieli o tym, jak potoczyły się ich kariery po ukończeniu Łokietka. Czy warto się uczyć?
Piotr Majewski z radia PIK o obserwacjach Mikołaja Kopernika
W piątek 16 czerwca 2023 roku w sali konferencyjnej naszego „Łokietka" odbyła się ciekawa prelekcja p Piotra Majewskiego dotycząca obserwacji astronomicznych prowadzonych przez Mikołaja Kopernika. Dziękujemy za wspólne spotkanie.
Świętowaliśmy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika
W niedzielę 19 lutego 2023 roku w naszej astrobazie zgromadzili się pasjonaci astronomii. Świętowaliśmy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Uczniowie klasy Ib naszego liceum przypomnieli życiorys oraz dokonania Wielkiego Astronoma.
Lekcje w naszej astrobazie
W pierwszych dwóch miesiącach roku szkolnego 2022/2023 wszyscy uczniowie liceum zapoznali się z funkcjonowaniem i wyposażeniem astrobazy. Przy pogodnym niebie udało się, z pomocą specjalistycznych teleskopów, podziwiać Słońce.
Zaćmienie Słońca w Łokietku
25 października 2022 roku w całej Europie widoczne było częściowe zaćmienie Słońca. Takiej okazji nie mogli przepuścić pasjonaci astronomii naszego liceum. Pomiędzy godziną 11.30 a 13:00 licealiści zbierali się na boisku, by obejrzeć to nieczęste zjawisko.
Pogoda z Łokietkiem
W naszym Łokietku działa profesjonalna stacja pogody. Firma Davis gwarantuje dokładność pomiarów temperatury powietrza, opadów, prędkości wiatru, ciśnienia atmosferycznego itp. Aktualną pogodę możesz mieć za darmo w swoim telefonie.
Wizyta w astrobazie młodzieży z Zakrzewa
9 września 2022 roku naszą astrobazę odwiedzili uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zakrzewie. Młodzież mogła wcielić się w rolę astronoma i poznać funkcjonowanie tutejszego obserwatorium.
Muzyczne odwiedziny w naszej astrobazie
W sierpniu naszą astrobazę odwiedziły dwie grupy młodzieży z Letniego Kursu Muzycznego. Dołączyli do nich również mieszkańcy naszego miasta. Młodzież uzdolniona muzycznie co roku odwiedza nasze tereny, zatrzymując się w internacie przy liceum.
Andrzej Wrzesiński finalistą 65 Olimpiady Astronomicznej
Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy III naszego liceum Andrzej Wrzesiński uzyskał tytuł finalisty 65 Olimpiady Astronomicznej. Olimpiada Astronomiczna jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych tego rodzaju rywalizacji w Polsce. Gratulujemy!
Menu
Treść
Menu
Treść
Nasz adres:
Zespół Szkół i Placówek
ul. Szkolna 12
88-200 Radziejów
tel./fax 54 285 32 28
Adres e-mail:
skrzynka podawcza: ZSiPRadziejow