Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie

Menu

Treść strony

 • Tranzyt Merkurego na tle tarczy Słońca

TRANZYT MERKUREGO NA TLE TARCZY SŁOŃCA

11 listopada 2019 roku w naszej astrobazie obserwowaliśmy tranzyt Merkurego na tle tarczy Słońca. Wędrówka Merkurego zaczęła się o godz. 13.35. Markury był widoczny do momentu zachodu Słońca. Kolejne takie zjawisko zobaczymy dopiero w 2032 roku.

 • Tranzyt Merkurego na tle Słońca

MERKURY NA TLE SŁOŃCA

Miłośnicy astronomii z Łokietka zapraszają na wspólne obserwacje tranzytu Merkurego na tle tarczy słonecznej, które będzie można obserwować w Polsce od 13.35, a potrwa do 19.04. Następne przejście Merkurego na tle tarczy Słońca nastąpi w 2032 roku.

 • Od lewej: Krzysztof Lisiecki, p. Janusz Wrzesiński i Dawid...

"ASTRONOMICZNI" ABSOLWENCI ŁOKIETKA

25 września 2019 roku  odwiedziło nas dwóch absolwentów naszego liceum Dawid Jankowski i Krzysztof Lisiecki, którzy zaprezentowali pierwszoklasistom referaty: "Amatorska Astrofotografia - pasja dla każdego" oraz "Chile - kraj kontrastów i zaćmień".

 • Mgławica Półksiężyc (NGC6888)

NOCNE OBSERWACJE NASZEGO ABSOLWENTA

W nocy z  22 na 23 września 2019 roku absolwent Łokietka Dawid Jankowski skorzystał z teleskopu Meade LX200 14" znajdującego się w naszej astrobazie. Wynikiem całonocnej pracy  jest 6 astrofotografii. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • Niebo nad astrobazami

NIEBO NAD ASTROBAZAMI - NOWY PROJEKT W NASZEJ SZKOLE

W roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole rusza projekt „Niebo nad Astrobazami", w ramach którego uczniowie będą realizowali m.in. dodatkowe zajęcia z astrofotografii, warsztaty z programowania oraz matematycznych metod w informatyce i astronomii.

 • Wakacje w Chorwacji

WAKACJE POD ŻAGLAMI I CHORWACKIM NIEBEM

Uczennice Łokietka: Zuzanna Krasucka oraz Katarzyna Milczewska miały okazję uczestniczyć w obozie żeglarskim w Chorwacji. Wyjazd ten był nagrodą za aktywny udział w pracach astrobazy, do czego zachęcamy uczniów Łokietka. Zdecydowanie warto!

 • Po raz kolejny Chorwacja

PO RAZ KOLEJNY CHORWACJA

Łokietkową tradycją stały się coroczne wakacyjne wyjazdy dla uczniów zainteresowanych astronomią. W tym roku w obozie żeglarskim w Chorwacji połączonym z warsztatami z astronomii będą uczestniczyły uczennice naszej szkoły Zuzia Krasucka i Kasia Milczewska.

 • Astrofestiwal 2019

ASTROFESTIWAL 2019

 W sobotę 8 czerwca 2019 roku na Zamku Krzyżackim w Brodnicy odbył się VIII Astrofestiwal. Nasze Łokietkowe stanowisko z teleskopami cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i przysporzyło oglądającym wiele niezapomnianych wrażeń.

 • Od lewej: Zuzanna Krasucka i p. Janusz Wrzesiński

ZUZIA WŚRÓD LAUREATÓW KONKURSU „ASTROLABIUM”

Uczennica naszego gimnazjum Zuzanna Krasucka została  laureatem II miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Astronomicznego „Astrolabium”, organizowanym przez Krakowskie Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego. Gratulujemy.

 • Od lewej: p. Janusz Wrzesiński, Zuzanna Krasucka

ASTRONOMICZNE SUKCESY ZUZI I KASI

11 marca 2019 roku w Toruniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki i Astronomii. Najlepsza spośród wszystkich uczestników okazała się uczennica naszego gimnazjum Zuzanna Krasucka, która zdobyła I miejsce. Gratulujemy.

 • Urania

ZDJĘCIA NASZEGO ABSOLWENTA W URANII

W najnowszym numerze Uranii ukazała wspaniała sekwencja zdjęć, prezentująca najdłuższe zaćmienie Księżyca XXI wieku, autorstwa absolwenta naszego liceum Dawida Jankowskiego. Mozaika przedstawia przebieg zaćmienia w 15-minutowych odstępach.

 • Od lewej: p. Sławomir Kieraj i Kamil Kluczewski

KAMIL KLUCZEWSKI NAJLEPSZY W WOJEWÓDZTWIE

Kamil Kluczewski z klasy III B naszego liceum zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym. W kategorii na najlepszy scenariusz pokazu astronomicznego stworzył pracę pt. „W poszukiwaniu nowej Ziemi”. Gratulujemy.

 • Mgławica Hantle

MGŁAWICE

Z 19 na 20 września 2018 roku absolwent Łokietka Dawid Jankowski korzystając z teleskopu Meade LX200 14" znajdującego się w naszej astrobazie wykonał trzy astrofotografie: Mgławica Hantle, Mgławica Pierścień oraz Wielka Mgławica Oriona.

 • Obóz w Chorwacji 2018

WAKACYJNE WSPOMNIENIA Z CHORWACJI

Uczniowie Łokietka: Dawid Jankowski i Miłosz Kurtysiak uczestniczyli w obozie żeglarskim w Chorwacji połączonym z warsztatami z astronawigacji i astronomii. Obóz był nagrodą za aktywny udział uczniów w astrobazach.

następna strona »