Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie

Menu

Treść strony

  • Szlachetna paczka

WEEKEND CUDÓW Z ŁOKIETKIEM

Na tę chwilę społeczność Łokietka, wolontariuszki Szlachetnej Paczki z Gniewkowa, oraz nasza rodzina: Pani Karolina i Pan Daniel, czekaliśmy od kilku tygodni. W sobotę i  niedzielę miał miejsce Weekend Cudów – jedno z najpiękniejszych świąt dobroczynności w Polsce. Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce i jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Paczka łączy tych, którzy chcą zrobić coś dobrego i czerpać radość z dzielenia się tym, co mają. W tych dniach naprawdę dzieją się cuda.

My  paczkę  Łokietka zawieźliśmy do magazynu w Gniewkowie w niedzielę 8 grudnia. Już na miejscu spotkaliśmy sztab niesamowitych ludzi, takich którzy naprawdę „Lubią ludzi”. Następnie wspólnie z paniami wolontariuszkami udaliśmy się do naszej rodziny, która przyjęła nas ciepło i serdecznie. Oczywiście wnieśliśmy do domu przygotowane prezenty. Podczas naszego spotkania towarzyszyły nam radość i łzy wzruszenia. Wszystkie prezenty okazały się trafione i wywołały uśmiech i okrzyki radości . Nie jesteśmy w stanie opisać słowami tego, co miało miejsce w domu pani Karoliny i pana Daniela. Wszyscy dostaliśmy od nich  również coś tak cennego,że nie ma takiej ilości pudełek, w które dałoby radę to spakować... „Z całego serca dziękujemy, dzięki Wam będziemy mieli radosne święta, bez żadnych trosk....”- to słowa pani Karoliny, które prosiła aby przekazać całej naszej szkole. Pan Daniel, który dzielnie cały czas ćwiczy z logopedą, przygotował dla nas specjalne życzenia i podziękowanie.

Już teraz wiemy, że w przyszłym roku również, kiedy tylko zostanie uruchomiona baza rodzin Szlachetnej Paczki my tam będziemy zarejestrowani jako darczyńcy. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy uczniom, nauczycielom i pracownikom  naszej szkoły za zaangażowanie w przygotowanie paczki. Społeczność uczniowską reprezentowały Julka Kurant, Eliza Kaszlińska i Magda Sikorska.

                                                                                                               Koordynator Szlachetnej Paczki: Żaneta Klimek

  • Szlachetna paczka
  • Szlachetna paczka
  • Szlachetna paczka
  • Szlachetna paczka
  • Szlachetna paczka
  • Szlachetna paczka
  • Szlachetna paczka
  • Szlachetna paczka

wstecz

Stopka strony

baner toplayer
Rekrutacja 2020/2021