Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie

Menu

Treść strony

  • Mol Net+

MOL NET+ CZYLI BIBLIOTEKA ONLINE

Nasz szkoła posiada internetową wersję biblioteki Mol Net+, co umożliwia elektroniczny dostęp do katalogu  biblioteki oraz zestawień bibliograficznych takich jak np. nowości czy zestawienia lektur. Każdy czytelnik zapisany w bibliotece posiada swoje konto wypożyczeń online, na którym znajdują się między innymi informacje o pozycjach wypożyczonych, możliwość przedłużenie terminu zwrotu, jak również dokonywania rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy).

Katalog możecie przeglądać bez logowania pod linkiem: https://m005305.molnet.mol.pl

Aby wejść na swoje konto czytelnicze należy przejść do strefy logowania (na stronie katalogu w prawym górnym rogu strony). Następnie należy wpisać poprawnie login czyli adres e-mail (ten sam, który został podany do bazy danych dziennika elektronicznego) i hasło, z którego korzystacie logując się do dziennika elektronicznego. Po zalogowaniu się na swoje indywidualne konto możecie przedłużyć termin zwrotu wypożyczonych książek jak również zarezerwować interesującą Was książkę. Z uwagi na wolny dostęp do półek w naszej bibliotece książka, którą wybraliście zostanie dla Was zarezerwowana w chwili, gdy na swój adres e-mailowy otrzymacie wiadomość potwierdzającą dokonanie rezerwacji. 

Jeżeli wystąpił błąd podczas logowania i nie jest możliwe zalogowanie do katalogu, mimo poprawnego wpisywania loginu i hasła, należy skontaktować się osobiście z biblioteką szkolną.