Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie

Menu

Treść strony

 • Urania

ZDJĘCIA NASZEGO ABSOLWENTA W URANII

W najnowszym numerze Uranii ukazała wspaniała sekwencja zdjęć, prezentująca najdłuższe zaćmienie Księżyca XXI wieku, autorstwa absolwenta naszego liceum Dawida Jankowskiego. Mozaika przedstawia przebieg zaćmienia w 15-minutowych odstępach.

 • XXI Kujawsko-Pomorska Licealiada

MISTRZYNIE I MISTRZOWIE SĄ Z ŁOKIETKA

13 listopada 2018 roku w hali sportowej MZS w Radziejowie odbył się finał powiatu radziejowskiego piłki ręcznej XXI Kujawsko-Pomorskiej Licealiady. Tytuł mistrza powiatu wywalczyła zarówno drużyna naszych chłopców jak i drużyna dziewcząt.

 • Powiatowe obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2018 roku delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w powiatowych obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości.  O godzinie 12.00 odśpiewano Hymn Państwowy, złożono kwiaty pod pomnikiem Chwały Oręża Polskiego.

 • 100-lecie odzyskania niepodległości w Łokietku

100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W ŁOKIETKU

W piątek 9 listopada 2018 roku świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W auli odbyła się uroczysta akademia.Po części artystycznej przyszedł czas na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

 • Biblioteka poleca

NA SZLAKU NIEPODLEGŁOŚCI – BIBLIOTEKA POLECA

W związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza biblioteka wzbogaciła swoje zbiory o książki opisujące historię polskiego stulecia niepodległości 1918-2018. Więcej informacji: https://www.radziejow.edu.pl/311,nowosci

 • Droga do Niepodległej - wystawa

DROGA DO NIEPODLEGŁEJ

Z okazji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości biblioteka szkolna przygotowała wystawę książek opisujących zagadnienia ważne w pierwszych miesiącach i latach niepodległej Polski.  Wystawa została przygotowana w oparciu o własne zbiory. 

 • Flaga

JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA, KIEDY MY ŻYJEMY...

9 listopada 2018 roku o godz. 11.11 na dziedzińcu naszej Szkoły odśpiewamy Hymn Polski, aby uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Mazurek Dąbrowskiego to pieśń patriotyczna z 1797 roku, od 26 lutego 1927 roku - Hymn Polski.  

 

 • Niepodległa 2018 - prelekcja w MiPBP w Radziejowie

NIEPODLEGŁA 2018 - PRELEKCJA W MIPBP W RADZIEJOWIE

8 listopada 2018 roku klasa I ab uczestniczyła w prelekcji pt. „Niepodległa 2018”, którą wygłosił Krzysztof Wątrobicz w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Radziejowie. Na koniec uczniowie zwiedzili także wystawę pt. „Stuletnia rzecz”.

 • Kampania wyborcza do SU

FUNKCJE W SAMORZĄDZIE UCZNIOWSKIM PRZYDZIELONE

4 listopada 2018 roku odbyło się spotkanie naszego samorządu. Przewodniczącą naszej szkoły została Michalina Morkowska, jej zastępcami: Weronika Rzadkowolska i Grzegorz Dzierżawski. Utworzono sekcje: medialną, kulturową i sportową.

 • Święto Zmarłych

ŚWIATŁA CMENTARZ ROZJAŚNIŁY...

1 listopada to dzień, w którym wspominamy wszystkich zmarłych. Dzień wcześniej, 31 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły zapalili znicze na grobach nauczycieli i pracowników naszej szkoły. "Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą..."

 • Wybory do SU LO i PGP

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO LO I PGP

W piątek 26 października 2018 roku w auli szkolnej odbyły się wybory do Rady Uczniowskiej. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

następna strona »

Licencja